5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page
Kanada.jpg

Kanada Üniversite & College

   Kanada Üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır. 2012 yılında, Shanghai Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise20 Kanda Üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada Üniversitesiydi.

Üniversitelerimiz hâlihazırda dünya genelindeki diğer üniversitelerle imzalanmış 5,000’i aşkın aktif uluslararası işbirliği anlaşması ile küresel bağlantılara sahiptir.

Kanada’daki kolejler, politeknik okullar ve cégeps’ler (genel ve mesleki kolej) endüstri ile bağlantılı, kariyer odaklı, endüstri sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalı araştırma olanakları sunmaktadır. Kanada kolejleri mezunlarının %90’ı mezun olduktan sonraki altı ay içinde eğitim gördükleri alanda istihdam edilmekte, işverenlerin %90’ı ise bu çalışanlardan memnun olmaktadır.

 

Kanada Üniversite & College Programları gideceğiniz bölümden bölüme değişmekle beraber yıllık eğitim maliyetleri ortalama 4000 CAD 'dan başlar.

Aynı zamanda, Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği başlıca ülkelerden biridir. Kanada, ülkede konuşulan ikinci ana dilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler için de İngilizce öğrenmeyi tercih ettikleri ilk ülkedir.

 

Kanada’da İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır. Kanada, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir ülkedir. Ülkenin başkenti Ottowa olmasına rağmen uluslararası öğrenci nüfusu yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplanmıştır. Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerekmektedir.

Kanada’daki dil okulları hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve işe hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile her seviyede dil eğitiminde lider konumdadır.

Algonquin College.jpg

Algonquin

College

Capilono University.jpg

Capilano

University

Evergreen College.jpg

Evergreen

College

Humver College.jpg

Humber

College

La Salle College Vancouver (Formarly Kno

La Salle

College Vancouver 

Mount Saint Vincent University.jpg

Mount Saint

Vincent University

Royal Roads University.jpg

Royal Roads

University

University of the Fraser Valley.jpg

University of the

Fraser Valley

Vancouver Film School (VFS).jpg

Vancouver Film

School (VFS)

Brock University.jpg

Brock

University

Centennial College.jpg

Centennial

College

Fairleigh Dickinson University - Vancouv

Fairleigh Dickinson University  Vancouver

ILAC College.png

ILAC

College

Lakehead University.jpg

Lakehead

University

Niagra College.jpg

Niagra

College

SENECA

College

University of Victoria - CBA Program.jpg

University of Victoria

 CBA Program

Vancouver Institute of

Media Arts (VanArts)

Camosun College.jpg

Camosun

College

Douglas College.jpg

Douglas

College

George Brown College.jpg

George Brown

College

John Casablancas Institute Vancouver (JCI)

Lambton College.jpg

Lambton

College

North Island

College

University

Canada West

University of

Windsor

bottom of page