5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page
Mount Saint Vincent University.jpg

Mount Saint Vincent University

Genellikle The Mount olarak anılan Mount Saint Vincent Üniversitesi, Halifax, Nova Scotia, Kanada'da bulunan ve 1873'te kurulmuş, halka açık bir lisans üniversitesidir. Mount Saint Vincent, Sanat, Bilim, Eğitim ve Mesleki Çalışmalar alanlarında lisans programları sunmaktadır. The Mount, Uygulamalı İnsan Beslenmesi, Okul Psikolojisi, Çocuk ve Gençlik Çalışması, Eğitim, Aile Çalışmaları ve Gerontoloji, Halkla İlişkiler ve Kadın Çalışmaları gibi alanlarda 13 yüksek lisans derecesine sahiptir. The Mount bir doktora programı, bir Ph.D. St. Francis Xavier Üniversitesi ve Acadia Üniversitesi ile ortak bir girişim yoluyla Eğitim Araştırmaları alanında çalışmaktadır. The Mount, 190'dan fazla kurs, 10'un üzerinde tam lisans programı ve dört yüksek lisans derecesinin yanı sıra çevrimiçi programlar sunmaktadır.

Üniversite, Kanada'daki kadınlar için tek yüksek öğrenim imkanı sağlayan kurumlarından biriydi. Kadınların oy kullanamadığı bir zamanda, Üniversite, kadınlara toplumla eşit bir şekilde öğrenme ve  eğitime katılma fırsatı sağlamıştır.

Mount, Halifax, Nova Scotia şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve küçük sınıf boyutları ve öğrenmeye kişiselleştirilmiş yaklaşımıyla tanınmaktadır. Kanada'nın dört bir yanından ve 50'den fazla ülkeden gelen 4,000 farklı öğrencinin  karışımı, kampüs içi sınıflar ve uzaktan eğitim fırsatları aracılığıyla Mount'ın programlarından ve benzersiz topluluk duygusundan yararlanmaktadır.

bottom of page