5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

ÜNİVERSİTELER

Almanya.jpg

Almanya’da 250.000 yabancı öğrenci 6350 lisans programı, 240 farklı şehir ve kasabada 380 eğitim kurumu yüksek öğrenim yapmaktadır. Almanya, ABD ve İngiltere’den sonra dünyada en fazla öğrenci alan ülkedir.

Dünya genelinde sıralamaya giren TU9 (www.tu9.de ) üniversiteleriyle Avrupa’da kendi alanlarının en iyilerindendir. Bilimsel araştırma olanaklarının zenginliği ile bilinen Almanya’da ki üniversitelerde, modern laboratuvarlar ile öğrencilere uygulama alanı yaratılmaktadır. Köklü prestijli Teknik Üniversiteleri, teknoloji ve otomotiv sektörünün dünyaca ünlü firmalarında sağladığı staj olanaklarıyla Almanya, özellikle mühendislik eğitimi için ideal bir tercih olacaktır.

Almanya Üniversiteleri

Çek Cumhuriyeti.webp

Çek Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde tıp, diş hekimliği, eczacılık, mühendislik, işletme gibi bölümler okuyabilmek için sınav şartı artık aranmıyor!

   

Türkiye’de üniversite sınavını kazanamayan öğrenciler için üniversite okumak artık hayal değil. Çek Cumhuriyeti’nde okuyabilmek için lise mezunu olmanız yeterli. Üstelik tüm okullar YÖK denkliğine sahiptir. Ayrıca içlerinden bazıları dünyanın en iyi ilk 1000 üniversiteleri arasında yer almaktadır.

   

  

Çek Cumhuriyeti Üni.

Malta.jpg
Detaylı bilgi için lütfen bizi arayın..

Malta Üniversiteleri

Rusya.jpg

Rusya’da üniversite okumak için, eğitim başvurusu için YKS, IELTS, TOEFL ve benzeri dil sınav sonuç belgeleri İSTENMEZ! Ayrıca giriş sınavı uygulaması YOKTUR!

Rusya'daki ilginç, çok yönlü yaşam, moda ve  kaliteli eğitim almak için 200 farklı ülkeden 300.000 den fazla uluslararası öğrenci yükseköğrenimde Rusya'yı tercih ediyor. Öğrenci hayatının farklı ve heyecan verici olduğu Rusya'da eğitim almak prestijli ve çok  hesaplıdır.

Rusya Üniversiteleri

Amerika.jpg
Amerika’da iyi bir üniversite eğitimi almak doğal olarak tüm dünyadan yüz binlerce öğrencinin hayallerini süslüyor. Prestijli bir eğitim alıp, geleceğe güvenle bakmak için Amerika’da üniversite eğitimi almak tabi ki iyi bir fikir. Amerika’da üniversite eğitimi almak, profesyonel danışmanlar desteğinde iyi planlanması gereken bir süreçtir. ANGE yurt dışı eğitim olarak bu desteği size en iyi biçimde vereceğimizden emin olabilirsiniz. Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyenlere, Hatay'daki tek resmi temsilcisi olduğumuz ve Amerika'a bulunan 500'den yükseköğretim kurumu ile olan iş birliğimiz sayesinde ,Amerika da üniversite eğitiminiz için sizlere çok pratik çözümler sunmaktayız.

Amerika Üniversiteleri

İngiltere.jpg

Yakınlık:Türkiye ye uçakla sadece 3.5 saat uzaklıkta, İngilizce eğitim veren ve Avrupa ya rahatlıkla erişimi olan harika bir ada ülkesidir.

Başvuru Kolaylığı: İngiltere deki üniversitelere başvuru işlemleri kolay ve kota sistemi yoktur ve herhangi bir sınav şartı aranmadan okumak istediğiniz bölüme yerleşebilirsiniz.

Yüksek Eğitim Standartı / YÖK Denkliği: Eğitim standardı çok yüksek olduğu için İngiltere deki üniversitelerden alınan diplomalar iş yaşamında işverene, eğitim aldığınız konuya vakıf olduğunuzun ve çok iyi düzeyde İngilizce bildiğinizin garantisini veriyor. 

İngiltere Üniversiteleri

Macaristan.jpg

Macaristan’daki üniversitelerde eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir sınava girme şartı aranmamaktadır. Ancak bazı bölümler için orada hazırlık eğitiminizi aldıktan sonra temel bir giriş sınavı yapılabilir.

Macaristan’da üniversite eğitimiyle, yurtdışında eğitim planı yapmakta olan herkes; yeteneklerine, kariyer hedeflerine, kişisel beklentilerine ve bütçesine en uygun eğitim programını alarak, eğitimlerini yurtdışında sürdürecek, en köklü ve uzman akademik kadroya sahip olan Macaristan üniversitelerinde Avrupa Standartlarındaki kalite de eğitim alacaklardır.

Macaristan Üniversiteleri

Ukrayna.jpg
Ukrayna yüksek yaşam standartlarına rağmen ucuz bir ülke olmasından dolayı öğrenciler tarafından yüksek talep görmektedir. Sunduğu eğitim kalitesi ve düşük eğitim ücretleri nedeniyle Ukrayna üniversiteleri tüm dünyadan öğrenciler ağırlamaktadır.  Ukrayna üniversitelerinde Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 dilde eğitim imkanı sunulmaktadır. Sosyal yaşamda aktif olarak kullanılan bu diller, öğrencilerin mezun olduktan sonra bu dillere hâkim olmalarına olanak tanımaktadır.  Lizbon Anlaşması gereğince Ukrayna’da ki üniversitelerden alacağınız diplomalar tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. YÖK’ün yayınladığı yeni genelge ile Ukrayna daki birçok üniversitenin diplomaları ülkemizde kabul edilmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri

Avusturya.jpg
Avusturya üniversiteleri Avusturya’da okumak isteyen öğrencilere başarılı bir geleceğin kapılarını açıyor.Avusturya üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.Bu nedenle dünyanın pekçok ülkesinden binlerce öğrenci , prestijli bir diploma ve ekonomik bir eğitim için Viyana üniversitelerine başvuru yapıyor.Avusturya üniversite sisteminde tüm üniversiteler devlet desteğinde olduğundan , üniversitelerin dönemlik eğitim ücretleri 750 Euro’dur.Lisans eğitim süresi ise 3 yıl olup , eğitim dili de Almanca’dır.Yüksek eğitim kalitesi , donanımlı kütüphaneleri ve öğrencilere sunduğu akademik çalışma ortamı ile Avusturya üniversiteleri kalitesini ispatlamıştır.

 Avusturya Üniversiteleri

Kanada.jpg

   Kanada Üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır. 2012 yılında, Shanghai Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise20 Kanda Üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada Üniversitesiydi.

Kanada Üniversiteleri

Polonya.jfif

Polonya’daki üniversitelerde eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir sınava girme şartı aranmamaktadır. Ancak bazı bölümler için orada hazırlık eğitiminizi aldıktan sonra temel bir giriş sınavı yapılabilir.

Polonya üniversiteleri, yurtdışında okumak isteyen herkese, yeteneklerine, tercihlerine, kariyer hedeflerine ve bütçesine göre en uygun eğitim hizmetini vererek, eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyenlere iyi bir fırsat sunmaktadır.

Polonya Üniversiteleri

bottom of page