5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Harkov Veterinerlik Akademisi

Kharkiv Devlet Zooveteriner Akademisi, 210 yıldan daha uzun bir süre önce Kharkiv Üniversitesi Hayvan Tedavisi Bölümü olarak eğitim hayatına başladı. 1851'de Kharkiv'de Ukrayna'daki ilk veterinerlik eğitim kurumu - Veteriner Koleji açıldı. Ana bina şehrin Merkez Meydanı yakınında bulunuyordu. Tanınmış bir bilim adamı, Nobel Ödülü I.I. Mechnikov, 1862'den 1864 yılları arasında orada çalışmıştır.


1873'teki veterinerlik reformundan sonra Kharkiv veteriner koleji Kharkiv Veteriner Enstitüsü olarak yeniden düzenlendi. Enstitü bilim adamlarının iş birliği ile, birçok bulaşıcı hayvan hastalıklarının tedavi alanlarında çalıştı: veba, şarbon, vb. Veterinerlik alanında yüksek nitelikli eğitimiyle  Kharkiv Veteriner Enstitüsü, 1914'te İmparator'un Nikolay І rütbesine layık görüldü.


Veteriner Fakültesi 15 bölümden oluşmaktadır:


Veterinerlik Üreme Sistemi Anatomi ve Histoloji  Epizootoloji ve Veterinerlik Yönetimi Hayvanların İç Hastalıkları Hayvanların Hijyeni  Veteriner Sağlığı Klinik Teşhis ve Klinik Biyokimya Mikrobiyoloji, Viroloji ve İmmünoloji  Parazitoloji Patoanatomi ve Hayvanların Kesiti; Farmakoloji ve Toksikoloji Hayvanların Normal ve Patolojik fizyolojisi Ameliyat Kimya ve Biyokimya; Sıhhi Uzmanlık ve Adli Veterinerlik


Fakülte'de moleküler genetik araştırma yöntemlerinin eğitici-bilimsel bir laboratuvarı vardır.


Bölüm: Veterinerlik

Eğitim Dili: İngilizce

Yıllık Eğitim Maliyeti: 2250 $


Bölüm: Veterinerlik

Eğitim Dili: Ukraynaca

Yıllık Eğitim Maliyeti: 1700 $

bottom of page