5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Saint Petersburg Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi

1930 yılında kurulan Saint Petersburg Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi,8 fakültesinde 46 farklı ülkeden gelen 11000 öğrencisine 500 profesörü eşliğinde eğiitm vermektedir.


2017 yılında, Üniversite “Akreditasyon ve Eğitim” dergisine göre, teknik ve teknolojik derecelendirme alanında birinci oldu.


Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra mezunların% 96'sı telekomünikasyon endüstrisinin önde gelen şirketlerinde çalışmaya davet edilmektedir.Üniversite mezunları, Derece / yeterlilik ve uzmanlık derecesini belirten  yüksek öğretim sertifikası veren bir devlet diploması alırlar. Öğrenciler isteğe bağlı olarak dünyanın herhangi bir ülkesinde eşdeğerliğe sahip eğitim veya istihdam almasını sağlayan ek bir belge alabilirler. - (Diploma Eki)


ÜNİVERSİTENİN BAŞARILARI


2016 - SPbSTU mezunu Enformasyon ve İletişim Komitesi'ne başkanlık etti.


2015 - SPbGUT profesörleri grubu St. Petersburg Hükümeti Ödülü'nü kazandı


2014 - Üniversite, "yedek güç kaynakları yapımı için Membran teknolojileri" projesiyle Rus inovasyon merkezi "Skolkovo" 'nun onursal sakini oldu.


2014 - Üniversite, sivil savunma ve St. Petersburg'daki acil durumlardan korunmanın en iyi eğitim ve maddi temeli için bir yarışma kazandı.


2014 - EMC Üniversitelerle İşbirliği Programı çerçevesinde “Rusya ve CIS ile Akademik Ortaklığa Olağanüstü Katkı İçin” adaylığı ödülünü aldı.


2012 - Üniversite, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği'nin (ITU) bir üyesidir.


2011 - Üniversite, "Eğitim Ortamı-2011" All-Russian Eğitim Forumu'ndaki yenilikçi gelişmeler için kazananlara altın madalya ve diploma verdi.


2010 - Üniversite personeli ekibi prestijli IBM Fakülte Ödülleri 2010'u kazandı.


2008 - Üniversite, Sosyalist Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının kararıyla Vietnam ve Rusya halkları arasındaki dostluğu güçlendirdiği için ulusal kadroların, iletişim ve posta alanındaki uzmanların eğitimine büyük katkısı için Vietnam Dostluk Emri verildi.

bottom of page