5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

N.I. Lobachevsky Üniversitesi

N.I. Lobachevsky,Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi bünyesinde yeni tıp programlarında eğitim vermek için kurulmuştur. Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi,yalnızca Rusya'da değil, tüm dünyada önde gelen üniversitelerden biridir. Orada edinilen bilginin kalitesi, modern işgücü piyasasında oldukça değerlidir ve genç profesyoneller, tüm ülkelerdeki en büyük şirketler tarafından istihdam edilmektedir.


NI Lobachevsky'nin adını verdiği Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi, Rusya Federasyonu devlet lisansına sahip, QS Dünya Üniversite Sıralaması'na göre dünyanın en iyi 750 üniversitesi arasında yer alıyor, BRICS ülkelerinin TOP 100 lider üniversitesi arasında (QS BRICS), ve eski Sovyetler Birliği'nin ülkeleri olan Rusya ve BDT'deki en iyi 20 üniversite listesinde yer almaktadır.Üniversite her yıl, farklı ülkelerden seçkin bilim adamları ve araştırmacıları bir araya getiren 100'den fazla Uluslararası ve Rus bilimsel konferanslar ve seminerler düzenliyor.

Teorik bilgiler, üniversite bazında üst düzey yenilikçi donanımların kullanımıyla verilen ve yeni birimlerle sürekli güncellenen uygulamalı derslerle desteklenmektedir.


Kaliteli eğitimin yanı sıra, öğrencilere rahat yaşam koşulları da sağlanır.1 Eylül 2019’dan itibaren Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi’nin öğrencileri yeni bir apartman dairesinde konaklama imkanına sahip olacaklardır.


Genel Tıp (Rusça ve Müh.

Diş Hekimliği (Rusça ve İngilizce olarak);

Tıbbi hazırlık kursu etc.

bottom of page