5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page
Polonya.jfif

Polonya Üniversiteleri

Polonya’daki üniversitelerde eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir sınava girme şartı aranmamaktadır. Ancak bazı bölümler için orada hazırlık eğitiminizi aldıktan sonra temel bir giriş sınavı yapılabilir.

Polonya üniversiteleri, yurtdışında okumak isteyen herkese, yeteneklerine, tercihlerine, kariyer hedeflerine ve bütçesine göre en uygun eğitim hizmetini vererek, eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyenlere iyi bir fırsat sunmaktadır.

Polonya disiplinli ve yüksek kaliteli eğitimi ile uluslararası alanda kendini kanıtlamış bir Avrupa ülkesidir. Polonya’daki üniversitelerde; dünyadaki önemli bilimsel projelere imza atmış, bilimsel çalışmalara katılmış, ödül kazanmış yerli-yabancı profesörler, dallarında uzman akademisyenler çalışmaktadır.

Polonya’daki üniversiteler dünyadaki önemli üniversiteler ile öğrenci değişim programı çerçevesinde işbirliği içinde bulunmakta ve uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla bir araya gelmektedir.

Polonya Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, yaşam giderleri açısından oldukça ekonomik bir ülkedir. Polonya’da konaklama, ulaşım ve okul maliyetleri oldukça uygundur.

Polonya suç oranı düşük bir ülkedir. Şehirlerde muhteşem bir kültürel ve sosyal hayat vardır. Polonya Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomisi olması, size mezun olduktan sonra birçok iş imkanı sunacaktır.

YÖK’ün sıralamasını kabul ettiği kuruluşlar (ARWU, CWTS, QS, THE, URAP) tarafından dünyanın en iyi 1000 üniversiteleri arasında yer alıp, YGS ve LYS sınavlarına girmeden, doğrudan bu Üniversitelere lise diploması ile başvurabilirsiniz.

YÖK tarafından tanınan ve aynı zamanda dünya üniversite sıralama listelerinde ilk 1000’de yer alan üniversitelerde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönüşünüzde herhangi bir seviye tespit sınavına tabi tutulmaksızın diploma denklik işlemleriniz yapılacaktır. Konuyla ilgili resmi yazımızı görmek ve konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan üniversiteleri:

-Varşova Teknoloji Üniversitesi

-Varşova Üniversitesi

-Lodz Üniversitesi

-Wroclaw Üniversitesi

-Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Yatay geçiş planı olan üniversite öğrencileri ile ön lisans okuyan öğrencilerde lisans tamamlamak için Polonya üniversitelerine başvuru yapabilir.

Polonya’da lisans eğitimi süresi 3 yıldır. İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts, toefl gibi sınav sonuç belgeniz ile ya da İngilizce dil eğitimi veren bir okuldan mezun olmuşsanız yapılacak mülakatla, olumlu izlenim bırakabilirseniz, hazırlık okumadan doğrudan üniversite 1. Sınıfa başlamanız mümkündür.

Eğitim süresinin kısalığı, yaşam maliyetinin ucuzluğu, okul fiyatlarının Türkiye’deki vakıf üniversitelerine göre düşüklüğü, disiplinli ve kaliteli eğitimi Polonya’daki üniversiteleri yurtdışı eğitimde cazip hale getirmektedir.

Polonya’da eğitim sadece bir fırsat değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede kazanabileceğiniz unutulmaz bir yaşam deneyimi olacaktır.

ANGE Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir. İyi bir gelecek için Polonya üniversiteleri sizi bekliyor olacaktır.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

-Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim imkanı

-İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları

-YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim

-Eğitim maliyetlerinin düşük olması

-Ekonomik yaşam maliyeti

-Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı

-Farklı kültürlerle tanışma olanağı

-Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı

-3 yıl olan lisans bölümleri sayesinde iş hayatına daha çabuk atılma

-Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de, dilerseniz Polonya veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanı

Collegium Civitas.jpg

Collegium

Civitas

Lazarski Üniversitesi.jpg

Lazarski

Üniversitesi

Poznan Teknik Üniversitesi.jpg

Poznan Teknik

Üniversitesi

Varşova Üniversitesi.jpg

Varşova

Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi.jpg

Wroclaw

Teknoloji Üniversitesi

WSB (Wyzsza Szkola Bankova) Üniversitesi

WSB (Wyzsza Szkola Bankova) Üniversitesi

Kozminski Üniversitesi.jpg

Kozminski

Üniversitesi

Lodz Teknik Üniversitesi.jpg

Lodz Teknik

Üniversitesi

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üni

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS)

Vincent Pol Üniversitesi.jpg

Vincent Pol

Üniversitesi

Wroclaw Tıp Üniversitesi.jpg

Wroclaw Tıp

Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi.jpg

Krakow

Ekonomi Üniversitesi

Lodz Üniversitesi.jpg

Lodz

Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi.jpg

Varşova Teknoloji

Üniversitesi

Vistula Üniversitesi.jpg

Vistula

Üniversitesi

Wroclaw Üniversitesi.jpg

Wroclaw

Üniversitesi

bottom of page