5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Toronto District School Board

Toronto District School Board

Kanada'daki en büyük ve en çeşitli devlet okulu bölgesi olarak TDSB, Ontario Eyaleti ve Kanada genelinde halk eğitiminin lideri olmakla tanınmaktadır. Öğrencilerin dünyanın en yüksek performans gösterenleri arasındadır. TDSB, Toronto'daki 584 okulda yaklaşık 246.000 öğrenciye ve 160.000'den fazla yaşam boyu öğrenciye hizmet vermektedir. Mezunların %40'ından fazlası Ontario Bursiyerleri olarak sıralanırken, mezunların% 80'inden fazlası üniversiteye veya koleje devam ediyor. Yetenekli eğitimciler ve destek ekibi, tüm öğrencilerin yaşamlarını zenginleştirmeye ve başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır. TDSB, tüm öğrenciler için olumlu bir öğrenme ortamı oluşturmaya kararlı yaklaşık 41.400 öğretmen ve destek personeli istihdam etmektedir.

Okula Ulaşım: şehir merkezindeki Union Station'dan trenle sadece 20 dakikalık mesafede bulunan Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı, Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm büyük şehirlere günlük 180'den fazla aktarmasız uçuş gerçekleştirmektedir.


Okullar - Toplam 584 okul
· 471 İlköğretim Okulu (3 Ortaokul ve 18 Alternatif İlköğretim Okulu dahil)
· 113 Ortaokul (1 İlk / Orta Alternatif Okul, 20 Orta Öğretim Alternatif Okul, 4 Bakım ve Güvenli Okul Programı, 5 Eğitim Programı, 2 Yerli Öğrenme Merkezi, 6 Özel Eğitim Bağımsız Okul dahil)
 

  TDSB, dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. TDSB'ye tercih eden uluslararası öğrenciler, kişisel ilgi alanlarına ve akademik hedeflerine en uygun eğitim yolunu seçebilirler.Toronto'da okula gitmek, ödüllendirici bir deneyimdir. Toronto güzel, temiz ve güvenli bir şehirdir. Uluslararası öğrenciler, birinci sınıf bir eğitim alırken diğer farklı kültürler hakkında bilgi edinecek, yeni bakış açıları kazanacak ve yeni arkadaşlarla tanışacak. Öğretmenler ve danışmanlar, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını anlar ve yeni bir ülkedeki hayata alışmak için genellikle yardıma ihtiyaç duyduklarını bilirler. Personeller çeşitli dilleri konuşabilmekte ve akademik ve kişisel konularda her zaman dostça rehberlik sunmaya isteklidirler.

bottom of page