5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Nova Scotia International Student

Nova Scotia International Student

Tüm okullar, eyalet hükümeti tarafından belirlenen müfredat ile eğitim verilir, ancak her bir okulun akademik programlarında ve müfredat dışı yapılacak etkinliklerinde kendine özgü özellikleri mevcuttur. Eyalet çevresinde sunulan 18'den fazla sporun yanı sıra çok çeşitli kulüpler ve drama öğrenci hükümeti ve yıllık kulüpleri de dahil olmak üzere ders dışı etkinlikler bulunmaktadır. İngilizce konuşulan yedi Bölgesel Eğitim Merkezinin tamamında bulunan liseler ve frankofon Okul Kurulumuz (Conseil scolaire acadien provincial) uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. 


Bu okullar il genelinde hem küçük hem de büyük olarak bulunur. Öğrenciler yeni okullarında yerel ailelerle eşleştirilir ve ayrıca aile yanı konaklama koordinatörleri tarafından destek verilir. Her öğrenciye ev sahibi ailenin bir parçası olduğu hissettirilir ve tüm kutlamalara, gezilere ve aktivitelere dahil edilirler. Bu, "Nova Scotian yaşam tarzını" ilk elden yaşamanın ideal bir yoludur. Öğrencilerin çalışmaları ve deneyimleri, onları bir Kanada veya Amerikan üniversitesine girmeye ve seçtikleri programda başarılı olmaya hazırlar. 


NSISP, uluslararası öğrencilere burslara açık bir yol sağlayan ve Kanada'daki en iyi üniversitelerin bazılarında garantili kabul sağlayan on Nova Scotian üniversitesiyle anlaşması vardır. 


NSISP felsefesi basittir: öğrencileri orta öğretim sonrası çalışmalarda, işyerinde ve yaşamda sürekli başarıya hazırlayın. Okullar  20 yılı aşkın süredir dünyayı sınıflarında ağırlamaktadır. NSISP Global Citizens ağının bir parçası olmak ve öğrenmek ve büyümek için Nova Scotia'yı tercih edebilirsiniz.


Okul Hakkında


Program Kuruluş: 1997


Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Kamp,Uzmanlık Programları: French Immersion, International Bakalorya, Gelişmiş Yerleştirme


Sunulan Programların Dili: İngilizce, Fransızca


Giriş Tarihleri: Eylül ve Şubat


Son Başvuru Tarihleri: 30 Kasım ve 15 Mart


Okul Sayısı: 372


Uluslararası Öğrenciler İçin Liseler: 87


Toplam Öğrenci: 118.962


Toplam Uluslararası Öğrenci: 1.500

bottom of page