5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Comox Valley School District

Comox Valley School District

Comox Okul Bölgesi, 30 Temmuz 1870'te, bölge hala Vancouver Adası Kolonisinin bir parçası iken kuruldu. Bu yeni okul bölgesi, Comox Vadisi'nin ilk resmi devlet okulu olan Comox Kuzey Okulu'nun yasal temelini oluşturdu. Sonraki on yıllarda, bölgedeki yerleşim genişlemeye devam etti ve bir dizi yeni okul daha kuruldu.


Samimi ve misafirperver topluluğu, BC'nin Batı Kıyısı'nın sıcak ılıman iklimine sahiptir. Tıp ve diş bakımı, alışveriş, tiyatrolar ve çok sayıda toplum spor programı için tüm modern olanakları sunmaktadır. Comox Valley Uluslararası Havaalanı'ndan Vancouver'a 30 dakikalık uçuş mesafesinde olup, Vancouver ve Victoria'ya kolay erişim vardır. Öğrenciler ve aileleri, Mt.'de birinci sınıf kayak ve snowboard dahil olmak üzere olağanüstü eğlence aktivitelerinin tadını çıkarır. Washington, golf, su sporları, dağ bisikleti ve yürüyüş. Kayak yapmaya gitmek  sadece 30 dakika, okyanus, göl ve nehirlere de gitmek 10 dakika sürüyor.


Comox Vadisi'nde Eğitim Görmek İçin En İyi 9 Neden

% 98 İngilizce konuşan topluluk! 20'den fazla ülkeden uluslararası öğrencilerle tanışma fırsatı! Mezunları en iyi üniversitelere gitmiştir! Yerel üniversitelere Üniversite Transfer Programları ile doğrudan geçiş sağlanmaktadır. Her Öğrenci için Bireysel bakım, ilgi ve program planlaması yapılmaktadır! ESL programları - kredi kursları ve destek blokları (ekstra ücret yok!)  Akademiler - Golf, Buz Hokeyi, Mutfak Sporda okul ve toplum programları, para cezası /gösteri sanatları ve açık hava rekreasyonu! Tipik Kanada yaşamına ve kültürüne dalma -"ailenin parçası"


Okul Ayrıntıları

Okul Kuruluş: 2004

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Kampı, Kış Kampı, Öğretmen eğitimi

Uzmanlık Programları: Fransız Daldırma, Spor, Güzel Sanatlar

Sunulan Program Dili: İngilizce, Fransızca

Giriş Tarihleri: Eylül, Kasım, Şubat ve Nisan

Son Başvuru Tarihleri: Aralık ve Haziran

Okul Sayısı: 18

Uluslararası Öğrenciler İçin Lise Sayısı: 3

Toplam Öğrenci: 8,000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 200+

bottom of page