5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Central Okanagan School District

Central Okanagan School District

Central Okanagan, British Columbia'nın Okanagan vadisinde bir okul bölgesidir. Merkez Okanagan, güzel dağlar, göller, meyve bahçeleri ve üzüm bağları ile çevrilidir. Bu bölge, Kanada'nın en çok turist çeken yerlerinden biri olmasının yanı sıra yaşamak için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Orta Okanagan'da çok çeşitli rekreasyonel aktiviteler, kültürel deneyimler ve alışveriş fırsatları mevcuttur. Kanada'daki en yoğun onuncu havaalanı olan Kelowna Uluslararası Havaalanı (YLW) kullanılmaktadır.


Central Okanagan Devlet Okulları, öğrencilere güvenli, misafirperver, canlı, İngilizce konuşan bir topluluğa girme fırsatı sunan ve kaliteli programlarından elde etmiş olduğu  olağanüstü sonuçlarla tanınmıştır. Devlet tarafından onaylı tüm okulları kamu tarafından finanse edilir ve öğrencilerine çok çeşitli kurslar ve programlar sunmaktadır. Öğrencilerinin %98’i İngilizceyi ana dili olarak kullanan öğrencilerden oluşmaktadır. Tüm öğrenciler için benzersiz bir kültürel deneyim sağlamak için uluslararası öğrencilerden oluşan gruplarını  homojen olarak oluşturmaktadır.


Aile yanı konaklamalar okul tarafından yönetilir. Okul bölge personeli, işe alma, mülakat, teftiş ve tüm aileler için sabıka kaydı kontrollerinin yapılmasını sağlamaktadır. Aile yerleştirmeleri, öğrenci ve ev sahibi aile arasındaki en iyi eşleşmeye göre yapılır. Ayrıca tüm öğrencilerin acil durumlar için 7/24 bölge personeline erişimi vardır.


Okul Ayrıntıları


Okul Kuruluş: 2006

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlaşmış Olduğu Programlar: İleri Yerleştirme ve Akademiler

Sunulan Program Dili: İngilizce, Fransızca

Giriş Tarihleri: Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: Açık

Okul Sayısı: 44

Uluslararası Öğrenciler İçin Ortaokul ve Liseler: 12

Toplam Öğrenci: 23.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 400

bottom of page