5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Churchill House School of English

Churchill House School of English

Yaz tatil kurslarımız, İngiltere ve İngiltere genelinde dokuz farklı okul ve yerleşime dayanmaktadır. Yaz okullarının tamamında öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine, dünya çapında yeni arkadaşlar edinmelerine ve İngiltere kültürünü keşfetmelerine yardımcı olmak için haftalık İngilizce sınıfı, etkinlikler ve geziler programı hazırlanmaktadır. Yaz okullarımızın her biri farklı bir programa sahiptir, bu nedenle size uygun kursu bulmak için lütfen aşağıdaki merkezlerimizi keşfedin.


1-ALDENHAM SCHOOL

Aldenham School sadece Londra'nın Kuzey Batı'sında ve sessiz kırsaldaki geleneksel bir bağımsız okuldur. 400 yıldan fazla bir süre önce Queen Elizabeth kendisi okulun inşası için izin verdi. Okul geleneği modern olanaklarla harmanlıyor ve toplu taşıma araçları ile bir saatten daha kısa bir mesafede bulunan Londra'nın merkezine kolay erişim sağlayan kırsal bir kampüsten yararlanıyor. Tüm okulun tesisleri kompakt, kapalı bir kampüste, bu nedenle konaklama, yemek odası, sınıflar ve spor tesisleri birbirinden kısa bir yürüyüş mesafesindedir.


2-DEAN CLOSE SCHOOL

Cheltenham, İngiltere'nin batısındaki tarihi bir kenttir ve Dünya Mirası kenti Bath ve ünlü üniversite şehri Oxford'un yakınındadır. Bath gibi Cheltenham, 18. yüzyılda bir spa kenti olarak ün kazandı, binaları ve caddeleri şık Regency tarzında inşa edildi. Ödüllü bahçeler var; Etkileyici bir dizi şık dükkan ve restoran ile at yarışı, müzik ve edebiyatın prestijli festivalleri. Dean Close School, Premier Lig Futbol Stadyumlarına yakın şehir merkezinin hemen dışında, futbol sahaları, yüzme havuzu ve spor salonu gibi profesyonel bir tiyatroya ve mükemmel spor tesislerine sahip modern bir kampüsüne sahiptir. Öğrenciler, kişisel başarıları, akademik ilerleme ve spor becerileri ile arkadaşlarıyla rekabet edebilmek için puan kazanabilecekleri eski bir İngiliz okul ev sisteminin parçası olacaklar. Tek ve çift yataklı odalar çok yüksek bir standarttadır. Ensuite odaları haftada 15 £ tutarında bir ek ücret karşılığında önceden rezervasyon yapabilir.


3- DUKE OF YORK SCHOOL

Duke of York School, tarihi kent Dover'ın hemen dışındaki Kent kırsalında ve limanı koruyan meşhur Norman kalesine bakan geniş bir kampüstür. Okul 200 yaşında ancak son derece modern imkanlara sahiptir. Okul, Dover şehir merkezine (3 km) yakındır ve Canterbury şehrinden veya Ramsgate ve Broadstairs'in sahil kasabalarından yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.


4-PRIOR PARK COLLEGE

Bath'ın güzel şehri, dünyaca ünlü Roma kapısı kompleksi ve çarpıcı Gürcü şehir merkezinin mimari önemi nedeniyle UNESCO Dünya Mirası kentidir. Kent, 18. yüzyılda şık bir spa merkezi haline geldi ve o tarihten bu yana İngiltere'nin en popüler turistik yerlerinden biri oldu. Prior Park College, şehre bakan peyzajlı bahçelerde bulunur. Şehir merkezinin çoğunun inşaatından sorumlu olan girişimci Ralph Allen için inşa edilmiş konak evinin etrafında inşa edildi. Prior Park, Ekstra İngilizce kursumuz için mükemmel sakin ortam sunar ve Trinity GESE sınav ve hazırlıklarını sunar.


5- QUEEN ETHELBURGA’S COLLEGE

Queen Ethelburga's College, 100 dönümlük güzelce muhafaza alanlarına kurulmuş lüks bir yatılı okuldur. Okul, geleneksel bir malikane etrafında inşa edilmiş, ancak okulla ilgili her şey tamamen modern ve çoğu otel tarafından uyumsuz konaklama ve imkanlara sahiptir. Örneğin uydu TV, telefon ve oyun konsolları bulunan ensuite odalar. QE, güzel katedral, kale duvarları ve dar ortaçağ alışveriş caddeleri ile tarihi kent York'a arabayla kısa bir mesafededir. York ayrıca İngiltere'deki en ilginç müzelerin bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Explorer Programımıza ev sahipliği yapmak için mükemmel bir merkez.


6- ROYAL RUSSEL SCHOOL

Royal Russell, şehir ve kırların mükemmel bir karışımını sunar. Croydon'da bulunan otel, yeşil bir park alanına sahiptir ve henüz merkezi Londra ve dünyaca ünlü cazibe merkezlerine kolay erişime sahip Croydon merkezine sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Okul, konaklama, derslik ve spor tesisleri ile birlikte tek bir yerde eksiksiz bir kampüs sunuyor. Yaz tatilinde İngilizce dil kursu için harika bir ortam sağlar. Haftada iki kez Multi spor programımızla farklı spor yapmak veya Londra'yı daha fazla yaşamak için Londra'ya gitmek seçmek için mükemmel bir sitedir.


7-ST LAWRENCE COLLEGE

St. Lawrence College, İngiltere'nin güneydoğu köşesinde tarihi bir sahil kenti olan Ramsgate'de yer almaktadır. Ramsgate'in pitoresk bir limanı, güzel Regency mimarisi ve kumlu bir plajı vardır - uzun yaz günlerinin tadını çıkarmak için mükemmel! St Lawrence, Blue Flag plajı ve Margate ve Broadstairs'in sahil kasabalarını içeren Thanet Adası olarak bilinen bölgededir. Thanet, birkaç sanatçı ve yazara ev sahipliği yapmaktadır: Charles Dickens, sanatçı JMW Turner ve Vincent Van Gogh…Canterbury katedral kasabasına kısa bir yolculukla ulaşılabilir ve Londra’ya sadece 70 dakika uzaklıktadır.


8-RAMSGATE

Ramsgate'deki Churchill House School, şehir merkezine 10 dakikadan az bir yürüme mesafesinde sakin bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Okul, çekici bir on dokuzuncu yüzyıl meydanında, halka açık tenis kortlarına ve limana bakmaktadır. Ana bina 1814 yılından kalmıştır ve modernize edilmiş olmalarına rağmen çekiciliğini korumaktadırlar. Sınıflar ve etkinlikler, okul binalarımızdan birinde, ferah, modern dersliklerle meydanda gerçekleşecek. Self-servis restoran, bilardo masası gibi çeşitli imkanlara sahip Clubroomumuz sınıflara yakın olup akşamları disko ve karaoke gecelerimizin mekânlarından biridir.

bottom of page