5Q0sCPuhxd8YEPih-Z0D
top of page

Budapeşte Film Akademisi (BFA)

-Eötvös Lorand Üniversitesi(ELTE) ile bir araya gelerek günümüzde sürekli gelişme göstermekte olan film endüstrisinin taleplerini karşılayabilecek nitelikte öğrenciler yetiştirmek için uluslararası bir film akademisi kurmuşlardır.

-Budapeşte Film Akademisi öğrencilerine film endüstrisinde başarılı bir şekilde kariyer yapabilecekleri bir eğitim vermektedirler.

-Sparks ve Studio4 birlikte çalışmış olduğu film kurumlarıdır. Partner olduğu kurumlar ise; Post Production için Focus Fox Studio, Sysplex, Hungarian Filmlab ve Cinemix’tir. Korda Studios ile ortaklığı olmakla birlikte modern stüdyosu kullanılmaktadır.

-Aynı zamanda Asya Film ve Televizyon Akademisi ile de ortak çalışmaktadır. Bu şekilde öğrencileri Bollywood sinemasını tanıma fırsatına sahip olacaklardır.

-Budapeşte Film Akademi’nde lisans eğitimi 3 yıl sürmekte olup eğitim dili İngilizcedir. İngilizce bilmeyen öğrencilere Eötvös Lorand Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi verilmektedir. İngilizce bildiklerine dair yeterlilik belgesine sahip olan öğrenciler hazırlık okumadan 1. Sınıftan eğitimlerine başlayabilirler.

-Avrupa’daki akreditasyonunu Eötvös Lorand Üniversitesi ile sağlamaktadır. Almış olduğunuz diploma bu sebeple Avrupa tarafından tanınmaktadır. ECTS (European Credit Transfer System) kredi sistemi uygulandığı için eğitiminize Türkiye ve Avrupa üniversitelerinde devam edebilirsiniz.

-Film yapımcılığı konusunda çeşitli ödüller almış olan bir eğitim kadrosuna sahip olan film akademisi öğrencilerini diledikleri alanda geliştirmeye odaklanmıştır. Ayrıca öğrenciler dünyaca ünlü isim yapmış olan sinemacıların (Oliver Stone, alan Parker, Loe Eszterhas, Nimrod Antal, Laurie Hutzler gibi..) Master Class seminerlerine katılım şansını yakalamaktadırlar.

 

Ön kayıt ücreti 100 Euro

Yıllık eğitim ücreti 7960 Euro , Eğitim 3 yıl sürer

Akreditasyon almak isteyenler için (ECTS kredili) yıllık ücreti 9950 Euro

İngilizce hazırlık eğitimini Eötvös Lorand Üniversitesinde almak isteyenler için yıllık hazırlık eğitim ücreti 2980 Euro

Dersler

Screenwriting / Senaristlik

Directing / Yönetmenlik

Cinematography / Görüntü Yönetmenliği

Creative Producing-Line Producing / Yapımcılık

Editing-Sound Engineer / Editör – ses mühendisliği

Analysis of Film Language from the Filmmaker’s Point of View / Film analizi

bottom of page